Szukaj

Forte New Generation Motor Flush

SKU: 005
84,99 zł
Motor Flush New Generationo dblokuje zapieczone pierścienie i czyści układ smarowania z czarnego osadu. Przed wymianą oleju należy wyczyścić układ olejowy ze szlamu, czarnego osadu i innych zanieczyszczeń. Jeśli chcesz, aby twój silnik pracował optymalnie, a właściwości dodatków uszlachetniających oleju działały poprawnie, a nie były zneutralizowane przez zanieczyszczenia, to zadbaj o to, aby wlać nowy olej do oczyszczonego układu olejowego.
+ -
Opis produktu

Forté New Generation Motor Flush przeznaczony jest do oczyszczania układu olejowego zarówno w silnikach diesla jak i benzynowych. Stosowany wg poniższych wskazówek dostarcza następujących korzyści:

 • Oczyszcza układ olejowy z nagaru, szlamu, laku.
 • Oczyszcza zanieczyszczenia powstałe z powodu używania paliwa z dodatkami bio-diesla i bio-etanolu.
 • Emulguje wilgoć obecną w skrzyni korbowej i usuwa osady białego szlamu.
 • Odblokowuje pierścienie tłokowe, popychacze hydrauliczne i polepsza działanie systemu VVT.
 • Stabilizuje kompresję w cylindrach i pomaga odzyskać utraconą moc silnika.
 • Przedłuża czystość oleju silnikowego.
 • Zapewnia ochronę przed nadmiernym zużyciem się elementów układu olejowego.
 • Kompatybilny z wewnętrznymi paskami klinowymi.
 • Kompatybilny z olejami silnikowymi wszelkich norm olejowych API i ACEA.

Forté New Generation Motor Flush jest ulepszoną mieszanką środków czyszczących, smarnych i dyspergatorów oraz środkiem przeciwzużyciowym, o zwiększonym zakresie czyszczenia i zdolności emulgowania wody. Jest stworzony w celu lepszego oczyszczania nowoczesnych silników, wykonanych z jeszcze większą precyzją, niż modele wcześniejsze. Zanieczyszczenia te są spowodowane m.in. efektami używania biopaliw i koniecznością stosowania systemów regeneracji spalin, w konsekwencji używania paliw z bio-komponentami.

Forté New Generation Motor Flush musi być dodany do starego oleju silnikowego, przed jego wymianą.

Forté New Generation Motor Flush ma specjalny skład aby skutecznie czyścić układ olejowy w silniku zapewniając doskonałe smarowanie podczas czyszczenia.

Forté New Generation Motor Flush może być bezpiecznie używany w motocyklach z hydraulicznymi popychaczami zaworowymi i mokrym sprzęgłem, ponieważ produkt nie zmienia właściwości ciernych oleju silnikowego.

Sposób stosowania:

 • Zastosowania profilaktyczne:

  Wyczyścić układ olejowy wybierając jedną z dwóch procedur (400ml produktu na 4l oleju):

  Procedura 1-płukanie podczas jazdy, po kontroli oleju i stwierdzeniu, że olej nie jest zagęszczony, rozrzedzony paliwem lub bardzo brudny wlać 1 x Forté New Generation Motor Flush na ok 4 litry pojemności układu, do brudnego oleju przed wymianą (nie przekraczać górnego poziomu oleju na bagnecie), wykonać ok 30 km przy niskich obrotach silnika i małych prędkościach do 100 km/h.

  Procedura 2-wlać 1 x Forté New Generation Motor Flush na ok 4 litry pojemności układu do brudnego oleju przed wymianą, oczyszczać silnik przez ok 30 min (co 5 min. należy na chwilę podwyższyć obroty do 2,5 tys./min).

 • Zastosowania naprawcze:

  Metody czyszczenia jak przy profilaktyce, ale należy użyć 1 szt (400 ml) na ok. 2 litry pojemności układu olejowego.

UWAGA! Nie przekraczać górnego poziomu oleju na bagnecie.

W celu uzyskania szczegółowych informacji technicznych należy skontaktować się z doradcami technicznymi Forté.

Zobacz kartę produtku w PDF

Specyfikacja
PaliwoBenzyna, Diesel
Pojemność400 ml