Montaż haka holowniczego Poznań - Skoda Octavia RS IV Sedan

Idealnie dopasowany Oryginalny hak holowniczy Westfalia niewidoczny po demontażu Octavia VI

Montaż haka holowniczego w Poznaniu - jak to zrobiliśmy w Skodzie Octavii IV RS?

Jeśli szukasz profesjonalnego i sprawdzonego serwisu, który zajmie się montażem haka holowniczego do Twojego samochodu, to dobrze trafiłeś. W tym artykule opowiemy Ci, jak wykonaliśmy montaż haka holowniczego w Skodzie Octavii IV RS, jednym z naszych ostatnich projektów. Pokażemy Ci, jakie części użyliśmy, jak przebiegał proces montażu i jakie są zalety naszej oferty.

Jakie części użyliśmy do montażu haka holowniczego?

Do montażu haka holowniczego w Skodzie Octavii IV RS użyliśmy dedykowanych części firmy Westfalia, która jest liderem w produkcji i dystrybucji haków holowniczych na świecie. Wybraliśmy model haka holowniczego Westfalia A40V, który jest półautomatycznie wypinanym i demontowalnym hakiem, zapewniającym wysoki komfort użytkowania i estetyczny wygląd samochodu. Hak ten jest łatwy w obsłudze, bezpieczny i niezawodny. Posiada certyfikat EC - Homologację Europejską i spełnia wszystkie wymagania prawne i techniczne.

Do montażu haka holowniczego potrzebna była również dedykowana instalacja elektryczna 13 pin Westfalia, która zapewnia pełną współpracę pojazdu z hakiem holowniczym. Instalacja ta jest kompatybilna z systemami bezpieczeństwa i komfortu samochodu, takimi jak ABS, ESP, parktronic czy tempomat. Dedykowana instalacja jest bezpieczna i nie wpływa na gwarancję producenta samochodu.

Ostatnim elementem potrzebnym do montażu haka holowniczego był oryginalny moduł Westfalia do kodowania haka holowniczego, który umożliwia dostosowanie oprogramowania samochodu do obecności haka holowniczego. Dzięki temu modułowi hak holowniczy jest rozpoznawany przez komputer pokładowy samochodu i automatycznie dostosowuje parametry jazdy, takie jak siła hamowania, stabilność toru jazdy czy oświetlenie. Moduł ten zapewnia również poprawne rozłączanie sygnału cofania podczas jazdy z podpięta instalacją 13PIN.

Jak przebiegał proces montażu haka holowniczego?

Montaż haka holowniczego w Skodzie Octavii IV RS był prosty i szybki dzięki zastosowaniu dedykowanych części Westfalia. Nie wymagał on żadnych ingerencji w konstrukcję samochodu ani derastycznych cięć w zderzaku - wycięcie wykonane przez nas jest bardzo małe i estetyczne oraz znajduje się w granicach oryginalnego oznaczenia miejsca wycięcia pod hak holowniczy na wewnętrznej stronie zderzaka. Wystarczyło odkręcić kilka śrub i zdemontować tylny zderzak, aby uzyskać dostęp do miejsca montażu haka holowniczego. Następnie zamontowaliśmy hak holowniczy przy użyciu specjalnych uchwytów i śrub dostarczonych przez producenta. Po zamontowaniu haka podłączyliśmy instalację elektryczną 13 pin do wiązki kabli samochodu i umieściliśmy moduł kodowania w odpowiednim miejscu w pojeździe. Na koniec ponownie zamontowaliśmy tylny zderzak i sprawdziliśmy poprawność działania haka holowniczego.

Jakie są zalety naszej oferty?

Nasza oferta montażu haka holowniczego w Poznaniu jest atrakcyjna zarówno pod względem jakości, jak i ceny. Oferujemy:

  • Profesjonalny montaż haka holowniczego z gwarancją
  • Dedykowane części Westfalia o wysokiej jakości i trwałości
  • Pełną współpracę pojazdu z hakiem holowniczym dzięki oryginalnemu modułowi kodowania
  • Szybki i sprawny serwis w dogodnej lokalizacji
  • Atrakcyjne rabaty na bagażniki rowerowe i boxy transportowe

Jeśli jesteś zainteresowany montażem haka holowniczego w Poznaniu, zapraszamy do kontaktu z nami.

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i doradzimy Ci najlepsze rozwiązanie dla Twojego samochodu. Zamontuj hak holowniczy w naszym serwisie i ciesz się zwiększoną funkcjonalnością i komfortem jazdy.

zamontujhak.pl - ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.