Gniazdo kuli haka holowniczego

Po zamontowaniu haka holowniczego - wypinanego należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Co do zasady hak holowniczy to element nie wymagający większej obsługi podczas poprawnej eksploatacji.

Bardzo ważnym elementem w tej układance jest poprawne użytkowanie i dbanie o czystość górnej części kuli haka holowniczego którą montujemy w gnieździe.

Krok 1 - Zaczynając od stanu w którym haka jest zamontowana w gnieździe należy pamiętać, iż po każdym demontażu kuli haka jego miejsce należy zabezpieczyć zaślepką ( w przypadku Westfalia takie zaślepki niezbedne do poprawnego zabezpieczenia gnizada otrzymujemy wraz z hakiem holowniczym ) zapobiega to zabrudzeniu się miejsca wpięcia kuli. 

Krok 2 - Instalacja kuli haka do gniazda - tutaj bardzo ważnym elementem jest aby kula haka holownczego zawsze była przechowywana w specjlanie przystosowanym do tego worku/opakowaniu/pokrowcu - taki specjalny pokrowiec wchodzi w skład każdego zestawu haka holowniczego Westfalia jaki jest przez nas montowany/sprzedawany - taka kula powinna być zawsze czysta i delikatnie nasmarowana odpowiednim do tego smarem który nie zawiera żywicy.

Wskazówki!

Naprawy i rozkładanie drążka kulowego na części mogą być wykonywane jedynie przez producenta.

W celu zapewnienie prawidłowego działania mechanizmu, zarówno drążek kulowy, jak i rura mocująca muszą być zawsze czyste.

Należy zwrócić uwagę na regularną pielęgnację układu mechanicznego drążka kulowego. Zamek smarować wyłącznie grafitem.

Łożyska, powierzchnie ślizgowe oraz kulki należy regularnie smarować lub oliwić za pomocą smaru lub oleju nie zawierającego żywicy. Smarowanie i oliwienie pełnią rolę dodatkowej ochrony antykorozyjnej.

W przypadku czyszczenia pojazdu strumieniem pary drążek kulowy należy zdemontować, a do rury mocującej założyć korek zaślepiający.

Drążka kulowego nie wolno czyścić strumieniem pary

 Gniazdo mocowania kuli haka holowniczego nie właściciwie zabezpieczone po dłuższym czasie może tak wyglądać:

Poprawny wygląd gniazda kuli haka holowniczego - po oczyszczeniu 

zamontujhak.pl - ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.