Szukaj

Forte Valve Cleaner

SKU: 010
172,99 zł
Forté Valve Cleaner usuwa nagar z zaworów i kolektorów ssących w silnikach benzynowych. Valve Cleaner jest środkiem wielofunkcyjnym, przeznaczonym do stosowania w silnikach benzynowych z bezpośrednim i pośrednim wtryskiem paliwa.
Opis produktu

Stosowany zgodnie z zaleceniami firmy, Forté Valve Cleaner zapewni następujące korzyści:

  • Czyści kanały wlotowe wewnętrznie.
  • Czyści trzpienie zaworów, spodki zaworów, komorę spalania i koronę tłoka.
  • Czyści zawory wydechowe.
  • Poprawia właściwości jezdne.

Forté Valve Cleaner to preparat specjalnie przeznaczony do oczyszczania zaworów, kolektora ssącego i kanałów dolotowych w silnikach benzynowych DI (wtrysk bezpośredni) i silników benzynowych IDI (wtrysk pośredni), podawany przez podciśnienie, w trakcie pracy silnika.

Forté Valve Cleaner usuwa pozostałości po spalaniu takie jak nagar, które powstają przez zanieczyszczone systemy: EGR i wentylację skrzyni korbowej. Zanieczyszczenia te utrudniają swobodny przepływ powietrza przez kolektor ssący, powodując jednocześnie brak odpowiedniego zawirowani powietrza, wprowadzanego do komór spalania. Powoduje to zły skład mieszanki paliwowo-powietrznej, prowadzący do wypadania zapłonów i utraty mocy silnika.

Preparat Forté Valve Cleaner jest szczególnie polecany do regularnego stosowania podczas interwałów serwisowych, w silnikach które są wrażliwe na zanieczyszczenie się kanału dolotowego i/lub zaworów ssących.

Stosowanie środka Forté Valve Cleaner ma pozytywny wpływ na działanie katalizatora

Sposób stosowania:

Uwaga! Forté Valve Cleaner może uszkodzić lakier!

Doprowadzić silnik do temperatury roboczej. Podać produkt przez podciśnienie za pomocą rurki przez 2-4 sekundy przy obrotach 3500 min-1. Połączenie podciśnieniowe powinno znajdować się centralnie na kolektorze dolotowym. W ten sposób produkt dociera jednocześnie do wszystkich kanałów wlotowych i zaworów. Podawać Forté Valve Cleaner w odstępach i poczekać aż silnik wyrówna obroty. Jeśli prędkość silnika jest zbyt wysoka, podawać następnie preparat za pomocą węższego przewodu oraz Wydłużać czas w którym silnik powróci do normalnej pracy. Preparatem można wyczyścić już zdementowane elementy lub użyć go do oczyszczania zdemontowanego kolektora ssącego, podając produkt, bezpośrednio na zawory ssące i kolektor. Najlepsze efekty osiąga się podając preparat na zawory zamknięte, całkowicie pokrywając płynem, zanieczyszczone grzyby zaworowe. Następnie należy pozostawić zawory na ok 10 godzin. Preparat doskonale rozmiękcza nagar, który potem w łatwy sposób, można usunąć za pomocą szmatki i sprężonego powietrza.

Jeden preparat Forté Valve Cleaner w aerozolu wystarcza na 1 silnik (czyszczenie zaworów i pierścieni).

W celu uzyskania szczegółowych informacji technicznych należy skontaktować się z doradcami technicznymi Forté.

Zobacz kartę produtku w PDF

Specyfikacja
PaliwoBenzyna
Pojemność400 ml