Szukaj

Forte Diesel Intake Cleaner

SKU: 007
162,99 zł
Forte Diesel Intake Cleaner zapewnia czyszczenie kolektora dolotowego i EGR w silnikach diesla. Forte Diesel Intake Cleaner jest produktem w formie aerozolu, specjalnie opracowanym do czyszczenia kolektora dolotowego silników Diesla. Rozpylany w kolektorze dolotowym przy obrotach 2.500 min., usuwa pozostałości spalania i osadów węglowych, które dostają się tam poprzez zawór AGR i układ odpowietrzania skrzyni korbowej.
+ -
Opis produktu

Używanie Forté Diesel Intake Cleaner zgodnie z poniższą instrukcją, dostarczy użytkownikom pojazdów następujących korzyści:

  • Oczyści kolektor dolotowy.
  • Oczyści przepustnicę, EGR i zawór zawirowujący.
  • Oczyści czujnik ciśnienia powietrza i przywróci prawidłowy sygnał.
  • Poprawi moc silnika i umożliwi mniejsze spalanie paliwa.

Forté Diesel Intake Cleaner jest preparatem o specjalnej formule, opracowanym do oczyszczania kolektorów ssących w silnikach diesla. Oczyszczanie przeprowadza się na silniku, pracującym z szybkością obrotową 2.500 obr/min. Produkt usuwa pozostałości spalania tj. nagar, który zanieczyszcza zawór EGR, system przewietrzania skrzyni korbowej i kolektor. Zanieczyszczenia węglowe w kolektorze ssącym, powodują wzrost oporu zasysania powietrza, co w rezultacie skutkuje zakłóceniem procesu zawirowywania, niezbędnego do optymalnej pracy silnika diesla oraz osiągania nominalnej mocy i szybkości.

Stosowanie Forté Diesel Intake Cleaner polepszy funkcjonowanie i sprawność procesu dopalania spalin poprzez filtr DPF i SCR.

Forté Diesel Intake Cleaner powinien być regularnie stosowany w czasie serwisów pojazdów podatnych na zanieczyszczanie się kolektorów dolotowych, oraz w których regeneracja filtra cząsteczek stałych występuje częściej niż przewiduje norma.

Sposób stosowania:

Uwaga! Forté Diesel Intake Cleaner może uszkodzić lakier pojazdu.

Zdjąć plastikowy przewód łączący kolektor ssący z filtrem powietrza i odgiąć go tak, aby można było swobodnie wtryskiwać preparat. Oczyścić ręcznie kolektor z zanieczyszczeń posługując się miękką szmatką i śrubokrętem. Następnie do kolektora należy wtryskiwać przez 15 min jedną dawkę środka Forté Diesel Intake Cleaner. Należy wykonywać to przy obrotach 2.500 obr/min, przerywając czynność na krótko po każdych kolejnych dwóch wtryskach. Równocześnie należy pamiętać żeby po sekwencji każdych dwóch wtrysków natychmiast zatkać wlot kolektora w 75%, twardym płaskim przedmiotem, w celu lepszego zmieszania się powietrza z produktem oraz żeby ograniczyć nadmierny hałas.

W przypadku wysokiego poziomu oleju należy odkręcić odpowietrzenie skrzyni korbowej. Należy upewnić się czy katalizator i filtr cząsteczek stałych, nie rozgrzały się nadmienie w procesie oczyszczania.

Forté Diesel Intake Cleaner może być również używany do oczyszczania wymontowanych części systemu EGR i przewietrzania skrzyni korbowej. Po zakończeniu oczyszczania należy dodać jedną dawkę Forté Advanced Diesel Fuel Conditioner do baku paliwa w celu oczyszczenia układu zasilania paliwa.

W celu uzyskania szczegółowych informacji technicznych należy skontaktować się z doradcami technicznymi Forté.

Zobacz kartę produtku w PDF

Specyfikacja
PaliwoDiesel
Pojemność500 ml