Szukaj

Forte Diesel Injector Treatment

SKU: 002
98,99 zł
Forté Diesel Injector Treatment jest środkiem czyszczącym wtryskiwacze diesla oraz cały układ zasilania. Odpowiada normie paliwowej EN 590. Spala się bezpopiołowo.
+ -
Opis produktu

Forté Diesel Injector Treatment jest środkiem czyszczącym wtryskiwacze diesla oraz cały układ zasilania. Odpowiada normie paliwowej EN 590. Spala się bezpopiołowo. Używany, zgodnie z instrukcją dostarcza następujących korzyści :

 • Zapewnia szybkie czyszczenie wtryskiwaczy.
 • Usuwa wewnętrzne osady wtryskiwaczy diesla (IDI oraz DI), zwany także „klejeniem wtryskiwacza”, i osady z laku i nagaru na końcówkach wtryskiwaczy.
 • Przywraca optymalne działanie silnika w tym wtryskiwaczy, skutecznie je oczyszczając.
 • Oczyszczone w ten sposób wtryskiwacze wpływają na większa moc i oszczędność paliwa.
 • Poprawia rozruch zimnego silnika.
 • Podwyższa efektywność spalania i minimalizuje ilość zanieczyszczeń w układzie dolotowym, tworzących się w wyniku działania systemów EGR i przewietrzania skrzyni korbowej.
 • Minimalizuje ilość zanieczyszczeń, gromadzących się w filtrach cząsteczek stałych DPF i SCR podnosząc efektywność spalania mieszanki.
 • Minimalizuje korekcję wtryskiwaczy poprzez polepszenie składu mieszanki.
 • Kompatybilny z paliwami, zawierającymi bio-dodatki aż do B30, spełnia normę paliwową EN 590.

Forté Diesel Injector Treatment jest specjalnie opracowanym preparatem do czyszczenia układu paliwowego, wykorzystującego olej napędowy zawierający biodiesel. Takie paliwo zawiera estry metylowe kwasów tłuszczowych i jest higroskopijne. Bio-dodatki reagują z wodą i wtryskiwane do silnika z paliwem, pod wysokim ciśnieniem i temperaturą, wywołują proces saponifikacji (zmydlania). Powstałe w tym procesie zanieczyszczenia zaklejają końcówki wtryskiwaczy.

Forté Diesel Injector Treatment jest kompatybilny ze wszystkimi paliwami stosowanymi w nowoczesnych silnikach diesla (norma EN 590 i B30), w tym spełniających normy emisji spalin Euro 6.

Gdy Forté Diesel Injector Treatment jest dodawany do oleju napędowego, mieszanina tych dwóch płynów stale odpowiada normie EN 590 i nie powoduje powiększania się zanieczyszczeń w filtrze cząsteczek stałych, z powodu bezpopiołowego spalania się mieszanki.

Preparat Forte Diesel Injector Treatment współpracuje z Forte Advanced Diesel Fuel Conditioner i jest rekomendowany jako jego uzupełnienie. Dzięki zastosowaniu tych preparatów razem, podwyższona zostanie skuteczność czyszczenia wtryskiwaczy.

Sposób stosowania:

 • Zastosowania profilaktyczne:

  Dodaj 1 x Forté Diesel Injector Treatment (400 m) + 1 x Forté Advanced Diesel Fuel Conditioner do 50 litrów oleju napędowego, do baku.
  W przypadku pojazdów o większej pojemności baku dodaj 1 x Forté Diesel Injector Treatment + 1 x Forté Advanced Diesel Fuel Conditioner na każde 100 litrów ON.

 • Zastosowania naprawcze:

  Proszę zapoznać się z aktualnymi informacjami w podręczniku warsztatowym Forté lub na stronie internetowej www.forte-nwe.pl

W celu uzyskania szczegółowych informacji technicznych należy skontaktować się z doradcami technicznymi Forté.

Zobacz kartę produtku w PDF

Specyfikacja
PaliwoDiesel
Pojemność400 ml