Szukaj

Forte Bio Degreaser&Cooling System Flush

SKU: 015
114,99 zł
Bio Degreaser&Cooling System Flush czyści układ chłodzenia z oleju, kamienia i rdzy. Jest złożoną mieszanką kwasów organicznych i środków antykorozyjnych. Oczyszczone powierzchnie metalowe optymalnie odprowadzają ciepło.
+ -
Opis produktu

Zastosowanie Forté Bio Degreaser & Cooling System Flush zgodnie z instrukcją, zapewnia następujące korzyści:

  • Likwiduje zatory w układzie chłodzenia, spowodowanych kamieniem, rdzą i substancjami oleistymi, dzięki czemu układ chłodzenia działa z maksymalną sprawnością.
  • Przywraca prawidłową pracę układu chłodzenia oraz wymianę ciepła, dzięki czemu eliminuje wszelkie usterki związane z przegrzaniem silnika.
  • Przywraca prawidłowa pracę nagrzewnicy kabinowej eliminując usterki, takie jak brak ogrzewania kabiny lub przegrzewanie silnika.
  • Oczyszczenie zapobiega uszkadzaniu gumowych i plastikowych elementów pompy wodnej przez węglowodory występujące w osadach w płynie chłodzącym.

Forté Bio Degreaser & Cooling System Flush jest wyjątkowym, silnie działającym środkiem czyszczącym, stworzonym specjalnie do odtłuszczania układów chłodzenia pojazdów mechanicznych. Ulega biodegradacji i jest rozpuszczalny w wodzie. Emulguje oleje i szlamy oraz tłuste osady, które powstają w wyniku z przecieków w wymienniku ciepła, przez uszkodzoną uszczelkę głowicy cylindrów lub w wyniku kawitacji. Produkt zawiera kwasy organiczne, które są w stanie wyeliminować zanieczyszczenia w postaci oleju, kamienia, rdzy i substancji powstałych w procesie kawitacji, w bloku silnika.

Forté Bio Degreaser & Cooling System Flush nie szkodzi, ani w żaden sposób negatywnie nie wpływa na materiały, z których wykonany jest układ chłodzenia, niezależnie od czasu używania płynu chłodniczego, nawet w przypadku układów chłodzenia z niewymiennym czynnikiem chłodzącym. Jest kompatybilny w wszystkimi płynami chłodniczymi i składnikami antyzamarzającymi.

Sposób stosowania:

  • Dodać jedna dawkę (400ml) środka Forté Bio Degreaser & Cooling System Flush na każde 2 litry płynu chłodzącego. Przy dużych układach chłodzenia powiększyć objętość o 20%.
  • Wlać preparat do układu chłodzenia, otworzyć zawór wewnętrznego ogrzewania i nagrzać silnik do normalnej temperatury. Zostawić silnik na wolnych obrotach na 30 minut, a następnie go wyłączyć.
  • Wylać chłodziwo i przepłukać czystą wodą.
  • Napełnić układ chłodzenia czystą wodą i znów doprowadzić silnik do temperatury roboczej.
  • Wylać wodę i przepłukiwać układ wodą tak długo, aż wypływająca woda będzie czysta.

Proszę zapoznać się z aktualnymi informacjami w podręczniku warsztatowym Forté lub na stronie internetowej www.forte-nwe.pl

W celu uzyskania szczegółowych informacji technicznych należy skontaktować się z doradcami technicznymi Forté.

Zobacz kartę produtku w PDF

Specyfikacja
PaliwoBenzyna, Diesel
Pojemność400 ml